DGS ek tercih başvurusu dün itibariyle başladı. DGS ek tercih başvuru 15-21 Ekim tarihleri arası https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden yapılmaktadır. DGS ek tercih ücreti ise 25 TL olarak açıklandı. Herhangi bir üniversiteye yerleştirilmeyen kişilerin gerçekleştireceği ek tercih kılavuzu da yayınlandı. 


DGS ek tercih başvuruları açıklanmış olup, DGS ilk yerleştirme ile yerleşemeyen öğrencilerin ek yerleştirme ile başvuru yapıp yerleştirilmeleri mümkün oluyor. DGS kılavuzuna ve ek yerleştirme hakkında ki sorularınızı haberimizde cevaplıyoruz.

DGS EK TERCİH KILAVUZU

DGS EK TERCİH NE ZAMAN?


DGS ek tercih başlamış olup, 21 Ekim 2021 günü 23:59'da başvuru ekranı kapanacak.

DGS EK TERCİH BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?


Öğrenciler ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numarası ve şifreleri ile online olarak başvuru yapabilirler.


Ek yerleştirme tercih ücretinin 25 TL olduğunu belirtelim. ÖSYM şifreniz ile giriş yaptıktan sonra e-İşlemler kısmında "ÖDEMELER" ekranı üzerinden 22 Ekime kadar ödeme yapabilirsiniz. İster banka kartı ister kredi kartı ile yapılan ödemeler 22 Ekim gece yarısına kadar devam edecek.


Banka ATM üzerinden ek tercih ücreti yatırılmayacak. Belirtilen süre zarfı içerisinde ücret yatırılmadığı taktirde başvuru geçersiz kılınacak.