Cumhurbaşkanı onayladı acil paraya ihtiyacı olan vatandaşlara 25 bin TL faizsiz ödeme yapılacak. Cumhurbaşkanı yaptığı bir duyuru ile acil nakite ihtiyacı olan kişilere ödeme yapılacağı belirtildi.


Kamu bankalarının tam devlet destekli kampanyaları kapsamında acil paraya ihtiyacı olan vatandaşların ihtiyaçlarını giderme yolunda devam ettikleri görülüyor. Devlet destekli ödenecek 25 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisini önceden Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden kredi kullanan ve düzenli ödeme yapan kişilere verileceği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından karşımıza çıkan bu kampanya için başvurular yarın açılıyor.


Ziraat Bankası VakıfBank ile Halkbank'ın sunduğu bu kredi kampanyasına katılmak isterseniz eğer bankanın resmi sitesi üzerinden başvuru yapabilir ve 25 bin TL'ye kadar faizsiz yada düşük faizli kredi oranlarından faydalanabilirsiniz.Faizsiz kredi kullanmak isteyen kişiler ülkemizde bulunan katılım bankaları olan Ziraat katılım Bankası Vakıf katılım Bankası ve emlak katılım Bankası üzerinden başvuru yaparak 25000 TL için kredi kullanabilir. 

Başvuru yapacaksınız diğer kamu bankaları Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank devlet destekli düşük faiz oranları ile 25 bin TL'ye kadar kredi kullandırırken kişilerin kimlik numaraları üzerinden sorgulama yapacak ve bu sorgulama neticesinde Kredi sonucu verilecektir. 3 bankanın yapmış olduğu bu kampanyaya katılmak isteyen kişiler belirtilen şartlar dahilinde istedikleri zaman kredi onayı alabilecektir.

ziraat
Alınan ihtiyaç kredileri 36 ay vade kapsamında veriliyor ve ilk ödemelerin 90 gün istek doğrultusunda ertelenebilir olduğunu hatta düşük faiz oranlarıyla yardımcı olacakları ifade edildi.


Bankalar yapmış oldukları kampanya duyurusu ile birlikte Kredi şartlarını daha açıkladı. Kredi kullanmak isteyen kişiler bankadan maaş alması şartı ile 25 bin TL'ye kadar devlet destekli olan bu krediye başvuru yapabilecek. Özellikle emekli olan vatandaşların altını çizen kamu bankaları emekli vatandaşların bu bankalar üzerinden maaş alması durumunda daha önce kredisi olsa bile 25 bin TL'ye kadar devlet destekli Kredi imkanından faydalanacağını açıkladı. Kampanyaya katılacak olan kişiler bankaların resmi internet siteleri üzerinden başvuru yapabilecek. Daha önce bankadan kredi kullanan ve düzenli ödeyen vatandaşlar ayrıca hesapları üzerinden alacakları internet bankacılığı şifresi ile birlikte ihtiyaç kredisi başvurusunu mobil uygulama üzerinden de istedikleri zaman yapabilecek.