Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kısa süre önce söylemiş olduğu "Siyasi cinayetler konusunda endişelerim var" sözüne yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuru yapıldı. 


Sizlerinde hatırlayacağı gibi kısa süre önce Kılıçdaroğlu bir açıklama yaparak "Siyasi cinayetler konusunda endişelerim var" açıklamasıyla gündemde büyük tepkiye neden olmuştu.


RESEN Soruşturması


Ankara cumhuriyet Başsavcılığı, basın organları tarafından gündeme taşınan "siyasi cinayetler işlenebileceği" iddialarına yönelik resen soruşturması başlatmıştı. Başsavcılık tarafından birçok siyasi parti yöneticilerinin Kılıçdaroğlu'nın sözleri üzerine basına yansıması ve suç delillerin tespiti bakımından inceleme ve araştırma yapılması kararı verilmişti. 


Erdoğan'da Başsavcılığa başvuru yaptı!


Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları, bu siyasi cinayet iddialarına yönelik sabah Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuru yaptı.


Kılıçdaroğlu'na daha önce çağrı da bulunmuştu!


Dün yapmış olduğu açıklama ile beraber "Siyasi cinayet iddialarına değinmiş olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na karşılık elindeki bilgi ve belgeleri savcılığa vermesinin gerektiğini söyleyerek" aksi taktirde sorumlu taraf olacağını belirtmişti.