Siirt'te Demokrasi Buluşması programında önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burada meselenin dolar, faiz olmadığını anlamak için bir adım geriden, akıl penceresinden fotoğrafa bakmak yeterlidir" diyerek önemli açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile geçtiğimiz gün Siirt ziayreti sırasında "Demokrasi Buluşması" programına katılım sağlayarak program görüntüleri yayınlandı.


Gündem hakkında önemli değerlendirmeler yapan Erdoğan, ekonomiye yönelik bazı açıklamalarda da bulundu.

"Milletimizin bütünlüğünü bozmak için oynanan oyunların farkındayız." diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2008'DE BİZİ TEĞET GEÇECEK DEMİŞTİM VE ÖYLE DE OLDU"


"Onun için her fırsatta tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz. Bunları söylerken de oynanan tüm senaryolara meydan okuyoruz. Türkiye'yi geldiği noktayı yok sayıp bizi yeniden iç kavgalarımızın bataklığına itmek isteyenlere fırsat vermiyoruz. Irak'tan Suriye'ye, Libya'dan Sudan'a kadar pek çok yerde sergilenen oyun bizde de denenmek istendi. Bu hesaplaşmaların hepsinden de alnımızın akıyla çıktık. Şimdi aynı mücadeleyi ekonomide veriyoruz. Şunu açıkça belirtmek istiyorum. 2008'de bizi teğet geçecek demiştim ve hatırlayın bizi teğet geçti.


"MESELENİN DOLAR, FAİZ OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN BİR ADIM GERİDEN FOTOĞRAFA BAKMAK YETERLİ"


Burada meselenin dolar olmadığını, meselenin faiz olmadığını anlamak için bir adım geriye çekilip, akıl ve vicdan penceresinden fotoğrafa bakmak yeterlidir. Siyasi özgürlük ile ekonomik özgürlük madalyonun iki yüzü gibidir. Biri olmadan diğeri anlamsızdır. Biz her nasıl bu süreçlerde vatandaşlarımızı özgürlüklerine kavuşturduysak; ekonomide de yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme merkezli yeni programımızla refahı yaygınlaştıracağız."