Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin daha önceleri 'Faizi 1'e düşür, biz de destek vereceğiz.' söylemlerini yeniden hatırlatarak, faiz politikasında ciddiyetini bir kez daha göstermiş oldu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te bir açılış törenine katılım sağladı. Bu katılım sırasında gündem hakkında da konuşarak faiz politikasındaki kararlılığına dikkat çekti.


Erdoğan, kararlılıkların devam edeceğini ifade ederek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun faiz ile alakalı daha önce yaptığı açıklamalara yönelik şimdi ki açıklamalarının bir birini tutmadığını belirtti.

"TAYYİP ERDOĞAN DÜN DE DÜŞÜK FAİZ DİYORDU, BUGÜN DE DİYOR, YARIN DA DİYECEK"


Konu hakkındaki görüşlerini, "Bay Kemal ne diyordu, gel faizi 1'e indir, biz de CHP olarak sana destek vereceğiz. Aynı Kemal şimdi ne diyor? Yüksek faiz diyor, yahu bunlar akşam başka, sabah başka...

Tayyip Erdoğan, dün de düşük faiz diyordu, bugün de düşük faiz diyor. Yarın da düşük faiz diyeceğim. Bu benim için tabii olduğum nastır nas... Asla buradan taviz yok." ifadeleriyle aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"HER SIKINTIYI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

"Salgının küresel ekonomilerde yol açtığı krizler ile ülkemizin yaşadığı bu süreç birleşince bir süredir dengesiz kur artışıyla karşılaştık. Milletimizin yaşadığı her sıkıntıyı yakından takip ediyoruz.

Bir yandan yatırım istihdam, üretim, ihracat ve büyüme bu odakla yeni ekonomi politkamızı güçlendiririrken, diğer yanda insanlarımızın günlük hayatlarında karşılarına çıkan sorunları çözecek adımları atıyoruz.

"FAİZ ZENGİNİ DAHA ZENGİN, FAKİRİ DAHA FAKİR EDER"

Sanayicilerimizi, işletmecimizi, esnafımızı yüksek faize karşı destekleyecek paketleri birer birer devreye aluıyoruz.Çünkü faiz, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bir illettir. Üretimin ve istihdam sağlayanın daima yanında olacağız. Düşük faizle yanında olacağız.

Çalışanlarımız enflasyona ve fiyat artışlarına karşı koruyacak tedbirleri de uygulamaya başladı. Kamu işçileri ve memurlara verdiğimiz yüksek artışlar, özel sektöre de örnek olmaktadır."