Milyonlarca vatandaşın beklemiş olduğu asgari ücrete yönelik zam hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Asgari ücrete şu ana kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız" diyerek yüzlerde tebessümün olmasını sağladı. İşte detaylar...


Milyonların şuan gözü kulağı asgari ücret için yapılacak zamma çevrilmiş durumda. İşçi ile işveren ve devlet kesimi bugünden sonra yapılacak bütün görüşmelere çevrilmiş durumda. 


2022 yılına yönelik Asgari ücret beklentisi vatandaşlarda 5 bin lira civarında seyrediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise içleri ısıtacak bir haber verdi.

erdoğan alt

"ŞU ANA KADAR OLMUŞUN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDE ARTIŞ YAPACAĞIZ"


Erdoğan, bugün yapılan Ak Parti Grup Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularına cevap verdi. Özellikle bir gazetecinin "Asgari ücret yakında belli olacak. Rakamların yükselmesiyle beraber işten çıkarılmarın artacağı düşüncesi mevcut" sorusuna yönelik "Niye hep böyle endişelerin üzerinde konuşuyorsunuz da olumlu olarak bakmıyorsunuz" şeklinde cevap veren Erdoğan konuşmalarına şu şekilde devam etti:


"Asgari ücrete şu ana kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız. Halkımızı ezdirmeyeceğiz, kısa zamanda açıklayacağız." dedi.


3600 EK GÖSTERGE HAKKINDA


Memurların aylık maaşları kapsamında emekli olduktan sonra alacakları maaşların ve emekli ikramiyelerinin hesaplanmasında büyük etkiye sahip 3600 ek göstergeye yönelik açıklama yapan Erdoğan, “'Ama' ile fakat' ile konuşmaya gerek yok. O da olacak.” diyerek olumsuz düşüncelerin önünü kesti. 


Şimdi ise vatandaşlar meraklı bir şekilde net rakamın açıklanmasını bekliyor.