İki yıldan uzun bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsüne dair henüz dahi araştırmalar devam etmekte. Bugün ise ABD'de yer alan Bioscience Resource Project adında bir şirkette çalışmakta olan Jonathan Latham, virüsün ilk olarak 2012 yılında hastalığa yakalanan Çinli bir madencinin vücudunda evrim geçirdiğini dile getirdi.


Bu iddianın dayanağı ise 2012 yılında gerçekleşmiş olan, Çin'in Yunnan kentinde Mojiang Madeni'nde çalışmakta olan yarasa dışkısı temizlemekle görevli olan 6 maden işçisinin corona belirtilerine benzer bir zatürre hastalığa yakalanmış olup 3'ü hayatını kaybetmesinden dolayı olduğunu savundu.
Covid-19 birçok kez evrim geçirmiş olabilir!

Şirkette çalışan görevlinin yapmış olduğu açıklamalara göre virüsün insan bedeninde çok uzun bir süre kalarak birden fazla kez evrim geçirmiş olduğunu ve değişime uğradığı yönünde.


Elde edilen bilgilere göre 2012 yılında gizemli bir hastalıktan sonra madencilerin ciğerlerinde corona virüsünün etkilerine benzer şekilde rahatsızlıklar oluşması ve bu şekilde bir çok kez evrim geçirerek uzun yıllar boyunca alınan örneklerle beraber günümüze taşındığı yönünde.