Burak Bulut 26 Eylül 1996 Elazığ'ın Palu ilçesinde doğmuştur. Elazığ'da çocukluğunu geçirmiş olan Bulut, Liseye ilk başladığı zamanlarda müziğe ilgisi artmış olup boş vakitlerinde müzik konusunda kendini geliştirmeye devam etmiştir.

Lise hayatını Korgeneral Hulusi Sayın lisesinde Bankacılık ve Finansman bölümüyle tamamlayan Bulut daha sonrada Fırat Üniversitesinde Bankacılık ve Finansman bölümü ile öğretimine devam etmektedir. Elazığ merkezde babasının bakkal dükkanı olarak bilinen alanın ikinci katında müzik stüdyosu kurup hayatına devam etmiştir. 


Kara Bahtım adlı şarkıyı Tiktok platformunda yayınlayan Burak Bulut'u ünlü yapımcı Tolga Aykut tarafından baştan kayıt ve klip hazırlanarak yeniden NetD müzik kanalında yayınlanmıştır.

Daha sonra ise Sevmedim Deme ve Baba Yak gibi şarkılarıyla zirvede duran Burak Bulut'u pop müziğin kraliçesi Demet Akalın "Nabız" şarkısı üzerine tebrik etmiştir.


Burak Bulut'un boyu ve kilosu kaçtır?


Burak Bulut'un boyu 1.77 ve kilosu 75'tir. 26 Eylül 1996 doğumludur! 

Burak Bulut özellikle haftada bir yeni şarkı çıkarması ve trende girmesiyle henüz dahi gündemde konuşulmaya devam ediyor. Hergün ülkemizde farklı illerde konserlere çıkan Bulut, şuan için İstanbul'da ikamet etmektedir.