Meteoroloji'den gelen son hava durumu tahminlerine bakıldığında Kuzey Ege, Marmara'nın güneyi ve doğusu, Batı Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Adana, Osmaniye, Kırkkale, Çankırı Sivas ve Yozgat ile beraber Ankara'nın kuzeyi, Antalya'nın doğusu ve Hatay ile Kahramanmaraş'ın batı kısmında sağanak gökgürültülü yağmur bekleniyor. Diğer yerlerde ise parçalı ve az bulutlu bir hava durumu beklenmekte.


Yağışların özellikle kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı tarafında ise çok kuvvetli eseceği açıklandı.


Batı kesimlerde hava sıcaklıkları 4-6 derece kadar düşecek ve mevsim normallerin altına düşeceği belirtildi. Diğer bölgelerde ise herhangi bir değişiklik şuan görünmüyor. 


Rüzgar ise ağırlıklı olarak güneyli yönlerden hafif ama orta kuvvette arası eserken, Orta ve Doğu Karadeniz iç kesimlerinde ise saatte 40-60 km kuvvetiyle esmesi bekleniyor.


YAĞIŞ UYARISI VERİLDİ!


Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli bir yağış ve ani sel ile su baskını gibi risklerin olabileceği açıklandı. Özellikle dolu yağışına karşı tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.


İLLERE GÖRE SON AÇIKLANAN HAVA DURUMU


İSTANBUL °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı

ANKARA °C, 21°C
Parçalı bulutlu, kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


İZMİR °C, 23°C
Parçalı ve yer yer çok bulutlu

ADANA °C, 29°C
Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 19°C
Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 28°C
Parçalı bulutlu, doğusu sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı