Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre; Ülkenin kuzey kesimi ile iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, yağışların Marmara'nın kuzeyi, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: 

Yağışların; Kastamonu ve Sinop’un kıyı kesimlerinde, Samsun’un batı kesimi ile Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı Meteoroloji'den dikkatli ve tedbirli olunması için uyarı geldi. Ayrıca Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden saatte 40-60 km olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 21°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel ve hafif olmak üzere sağanak yağışlı

ANKARA °C, 22°C Parçalı yer yer çok bulutlu

İZMİR °C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 30°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra batı ve doğu kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 19°C Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 20°C Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde (Of, Hayrat, Dernekpazarı) kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 29°C Az bulutlu ve açık