Bitcoin, erken saatlerde ciddi bir düşüş ile 53 bin dolardan 42 bin dolara kadar düştü. Diğer kripto paraları da arkasından çekti. Ethereum da nasibini bu olaydan aldı.


Sizlerinde bildiği gibi Bitcoin, yükseldiğinde arkasında ki coinlerde bu olaydan olumlu etkisini alıyor. Aynı şekilde düştüğü zaman diğer coinlerde olumsuz etkilenerek aşağı düşüyor. Bitcoin'in sert düşüşleriyle kripto para piyasasında yer alan son darbenin ise daha önceki Mayıs ayında kaydedildiğini görmüştük. Daha sonra ise ciddi bir yükseliş kaydeden Bitcoin, bugün balıklama daldığını görüyoruz.


Gün aydınlanırken Bitcoin fiyatı 42 bin dolar civarına kadar düştü. Şu anda bir ileri bir geri giderek bir şeyleri denediğini görüyoruz. Ciddi bir düşüş sonrası yatırımcılarda büyük panik sosyal medyada ses uyandırdı.


Ethereum da nasibini aldı


Bitcoin'in sabah saat 5 civarında 53bin dolarken kısa sürede 42bin dolara kadar düştü. Haliyle diğer kripto paralarda bu olaydan etkilendi ve Ethereum, Bitcoin gibi düşmeye başladı. BTC düşmeden önce 4bin 100 dolar civarında olduğunu hatırlatalım. Daha sonra 3 bin 500 dolara kadar düştü ve arkasından 3 bin 900 dolara kadar kendini toparladı. BTC ise 48 bin dolara kadar kendini toparladı.