Derbi mücadelesini zafer olarak bitiren ve yarın Hatay'a misafir olacak Kartal'da Kartal'da Pjanic ve Josef geçtiğimiz günde takım çalışmasına katılmadı. Brezilyalı'nın orta sahada oynama gibi bir lüksü şuan yok. Sergen Yalçın, Pjanic'i risk etme konusunda çok kararsız durumda. Bunun sebebi ise üst üste Lizbon ile Trabzonspor maçlarının olması. Beşiktaş'ın teknik adamı, Atiba ile Salih Uçan ikilisine "Hazırda olun" talimatı vermiş ve diğer mevkilerde ise herhangi bir beklentisi yok. Necip'in stoperdeki performansından etkilenen Yalçın, gol tarafında ise Larin, Teixeira, Ghezzal ile Batshuayi oyuncularına çok güveniyor.


Galatasaray maçı sonrası kendine gelen Beşiktaş'ta Josef ile Pjanic gerçekten can sıkmaya başladı. Adelesinde ödem olan Josef, Hatay'a gitmiyor. Daha önce bütün maçlarda takımda yer alan oyuncu bu sezon sahada yer almayacak. Pjanic'in de aslında oynaması pek olası görünmüyor. Geçtiğimiz gün takım ile çalışma sergileyemeyen oyuncu, tek başına düz koşu yaptı. Yalçın ise risk almayıp sahaya çıkarmayacağını ifade etti. 


Umut formayı taşıyacak


Kartal'ın teknik adamı, diğer mevkilerde ise rotasyona gitmiyor. Necip'in stoper performansından etkilenen Yalçın, sol bekte ise Umut Meraş ile yoluna devam ediyor. Kanat kısmında ise Ghezzal- Larin ikilisi yer alacak. İleri uç kısımda ise Batsuayi ve arkasında ise Alex Teixeira'yı konumlandırmış durumda.  Sergen Yalçın gol konu olunca bu dört isimden çok iddialı duruyor.