İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geldiği Mardin'de bölge güvenlik toplantısına katıldı.Şehmus EDİS / MARDİN (İGFA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin'de güvenlik toplantısına katıldı.

Mardin Havalimanında Vali Mahmut Demirtaş ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Soylu, daha sonra bir süre Vali Demirtaş ile görüştü.

Van Büyükşehir'den Eylem Planı Çalıştayı Van Büyükşehir'den Eylem Planı Çalıştayı

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Bakan Soylu, bir otelde düzenlenen Mardin ve Diyarbakır İl Güvenlik Toplantısı'na iştirak etti.Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, terör, kaçakçılık, uyuşturucuyla mücadele, deprem, göç ve asayiş konuları ele alındı.

Toplantıya, İçişleri Bakan Yardımcıları Mehmet Ersoy ve İsmail Çataklı, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Mardin Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu, Mardin Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Diyarbakır Emniyet Müdürü Fatih Kaya, vali yardımcıları, İçişleri Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşların temsilcileri ile kaymakamlar katıldı.