ASELSAN, birçok basın yayın organında, "şirketin yurt dışı yatırımcılara satılacağı" yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirtti.


Kısa süre önce Türkiye'ye ziyarette bulunan Birleşik Arap Emirlikleri veliaht prensi El Nahyan'dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,


, “Buradan Erdoğan’a ve BAE veliaht prensine de söylüyorum. Ordunun HAVELSAN’ına, ROKETSAN’ına ASELSAN’ına el koyarsanız, satarsanız fitil fitil burnunuzdan getiririm’' şeklinde ifadelerde bulundu.


ASELSAN'DAN AÇIKLAMA GELDİ


Şirketten gelen yazılı bir açıklama üzerine, ASELSAN ile ortaya çıkan ve kaynağı belli olmayan iddiaların asılsız olduğu belirtildi.


''ASELSAN HAKKINDAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA KARŞI TÜM HUKUKİ HAKLARIMIZ SAKLIDIR''


Vatandaşların bağışlarıyla kurulmuş, çoğunluk hissesine Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının sahip olduğu şirketin yurt dışı yatırımcılara satılacağı iddialarının hiçbir gerçeklik payı taşımadığı kaydedilen açıklamada, "Halkımızın gurur kaynağı ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki haklarımız saklıdır." ifadesine yer verildi