Reuters’ta yer alan habere göre; Netflix'de yayınlandığı günden beridir popülerliğini kaybetmeyen Squid Game dizisi Güney Kore'de davalık oldu.

Güney Kore'de internet servis sağlayıcı SK Broadband firması, Netflix'in popüler dizisinin ülkede çok fazla izlendiğini ve internet trafiğinin arttığını belirterek dava açtı. Firma alt yapı geliştirme masraflarını Netflix'in ödemesini istedi.

SK Broadband firması, Netflix'in Youtube'dan sonra en çok trafiği işgal ettiğini ve ağ kullanım ücretinin firmaya ödenmesi gerektiğini belirtti. Ülkede diğer sosyal ağlar düzenli olarak hükümete ağ kullanım ücreti ödüyorlar.

SQUİD GAME DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Eylül ayında izleyici ile buluşan Squid Game dizisinin henüz daha birinci sezonu yayınlandı. Dizi Netflix'in orjinal yapımı Güney Kore dizisidir. Dizinin ilk sezonu 9 bölümden oluşuyor. Türü gerilim-drama türündendir. Konusu, hayatta kalma mücadelesidir.

Ülkede bulunan maddi durumu iyi olmayan yüzlerce çocuğa bir oyna katılarak 40 milyon dolar ödüle kavuşacağını vaad eden bir davet gönderiliyor. Bu oyun aynı zamanda çocuklar için ölüm tehlikesini de beraberinde getiriyor.

Yoksulluğun verdiği yaşam standartları ve gelen davetteki ödülün cazibesi ile oyuna başlayan çocuklar, hayatta kalmak için sınırları zorlamaya başlıyor. Hayatta kalan çocuklar bir sonraki oynanacak olan eteba geçiyorlar. Diğer taraftan başka bir tehlike oyuncuların kendi aralarında gruplaşması oluyor.

SQUİD GAME OYUNCULARI 

Park Hae-soo - Cho Sang-woo
Lee Jung-jae - Seong Gi-hun
HoYeon Jung - Kang Sae-byeok
Oh Yeong-su Oh Il-nam
Anupam Tripathi, Abdul Ali
Heo Sung-tae Jang Deok-su
Kim Joo-ryoung - Han Mi-nyeo