ABD ve Huawei arasında yaşanan gerginlik devam ediyor. Çinli akıllı telefon üreticileri Huawei’nin boşluğunu doldurmak için çaba göstermeye devam ediyor. Vivo’da bu akıllı telefon üreticilerinden biri ve yeni ürünleri ile pazar payını arttırmayı hedefliyor.

Vivo S12 ve Watch 2’yi yakın bir tarihte piyasaya sürecek. Çin’de gerçekleşecek olan lansman 22 Aralık’ta gerçekleşecek. Eylül ayında vivo Watch serisi piyasaya sürülmüştü. Watch 2’de güncellenmiş bir versiyonu olacak.

Vivo S12-1

Vivo S12 serisi, S12 ve S12 Pro olmak üzere iki farklı model olarak piyasada yer alması bekleniliyor. Vivo S12’nin üçlü kamera dizilimine ve kavisli ekrana sahip olması bekleniliyor. Üçlü kamerada 8 Megapiksel ultra geniş sensör ile eşleştirilmiş 50 megapiksel Samsung JN1 lensinin olması bekleniyor. Ayrıca ana kameranında 108 Megapiksel olması bekleniliyor.

Yuvarlak olan akıllı saat ise deri ve silikon kayış seçenekleri ile beraber gelecek. Ekran üzerinde bulunan üç adet sensör ile kalp atış hızı takip sistemi, adım sayacı ve GPS özellikleri olacak.