Resmi Gazete'de yayımlandı Sağlık çalışanları 31 Aralık'a kadar ücretsiz olarak kullanacaklar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Aralık 2021'e kadar ücretsiz yararlanabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 31 Aralık'a Kadar Sağlık Çalışanlarına Aynı Hakkı Vermişti.

İstanbul'da görev yapan sağlık çalışanları, toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK'ı yıl sonuna kadar ücretsiz kullanmaya devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Yenikapı'da toplandı. Sağlıkçıları sevindiren karar çıktı.

Toplantıda, sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ve İSPARK'a ait otoparklardan yıl sonuna kadar ücretsiz yararlanmasını içeren karar gündeme geldi. Karar temmuzda meclisten geçtikten sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilmişti.

Komisyon, kararın yeniden meclisten geçmesi ve oluşacak zarar için de İSPARK'a sübvanse ödemesi yapılmasının uygun olduğunu bildirdi. Yapılan tartışmaların ardından gündem maddesi, meclis üye tam sayısının salt çoğunluğu sağlandığından ''ısrar kararı'' olarak kabul edildi.