Hindistan ve Asya ülkelerinde satışa çıkan Kia Carens, yeni nesliyle yeniden kendini gösterdi. Bir süre önce bazı detayları karşımıza çıkan 2022 Kia Carens, resmi olarak tanıtıldığı öğrenildi.

KIA CARENS TASARIM DETAYLARI

2022 model Kia Carens, selefine kıyasla çok daha modern bir tasarımla karşımızda duruyor. Daha yuvarlak hatlardan uzakşana ve keskin hatlara sahip olan modelin ön tarafında bölünmüş bir far tasarımı kullanıcıya eşlik ediyor.

Tamponun tamamı diyecek oranda merkez havalandırma kaplamakta. Kenarlarında ise bumerang şeklinde sis lambaları yer alıyor.


2020 Kia Carens'in yaşam alanı da selefine göre oldukça farklı görünüyor. Tamamen dijital gösterge paneli, 10.25 inçlik dokunmatik multimedya ekranıyla kombine edildi. Öte yandan klima vb. kontroller için fiziksel tuşlar da konsoldaki yerini aldı.

Ambiyans aydınlatması, hava filtresi, havalandırmalı ön koltuklar, OTA güncelleme desteği, 8 hoparlörlü Bose ses sistemi ve sunroof da yeni Carens'in sahip olduğu öne çıkan donanımlar arasında yer alıyor.


KIA CARENS TEKNİK DETAYLAR


Kia Carens'ın kaputu altındaki seçenekler 115 beygir güç ve 144 Nm tork üreten 1.5 litre atmosferik ile başlıyor.

Buna ek olarak 140 beygir güç ve 242 Nm tork üreten 1.4 litre turbo benzinli ünite de tercih edilebiliyor. Dizel tarafında ise 115 beygir güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 litre ünite mevcut.

Atmosferik motor sadece 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilebiliyor. Turbo benzinli ünite 7 ileri çift kavramalı şanzıman opsiyonuna sahip. Dizel ünite ise 6 ileri tork konvertörlü otomatik şanzımanla satın alınabiliyor.

2022 Kia Carens, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Hindistan ve diğer pazarlarda satışa sunulacak.